High Fidelity İzlemek için 3 Neden

Hulu’nun yeni ilişki komedilerinden biri olan High Fidelity’den bahsetmek istiyorum biraz.High Fidelity’nin 10 bölümlük ilk sezonu 14 Şubat tarihinde yayınlandı.Yarım saatlik bölümlerinden oluşan dizi Nick Hornby‘nin aynı adlı eserinden uyarlandı. Ayrıca 2000 Yılında bir sinema filmi olarak da adapte edilmişti yine aynı isimle.Çoğumuzun bildiği üzeri filmin başrolünde koltuğa John Cusack oturuyor.Rolünün hakkınıda çok iyi bir şekilde vermişti eğer filmi izlemediyseniz kesinlikle öncelikle diziyi izlemeden önce filmi izlemenizi öneriyorum.Film ile dizi zaten pararel ilerliyor nerdeyse.Tabii ki filmi izlemeden diziyi de izleyebilirsiniz çünkü dizi filmin bir devamı niteliğinde değil tamamen hikaye aynı sadece karakterler değişik ama karakterlerin de bir çok ortak özellikleri var. Kısaca dizinin konusundan bahsetmek gerekirse, Brooklyn’de yaşayan ve bir plak dükkanı işleten Rob’un ( Zoë Kravitz) evliliğe doğru giden ilişkisi yeni sonlanmıştır ve bu ilişkisi bittiğinden beri hayata bir türlü adapte olamayan ve düzenli bir şekilde hayata devam edemeyen Rob kendini sorgulamasıyla beraber bütün ciddi ilişkilerini enine boyuna incelemeye karar verir ve “En Unutumaz ve Kalbini Kıran 5 İlişki” listesini oluşturur.Şimdi gelelim neden bu diziyi izlemeniz lazım?

Hulu's 'High Fidelity,' Starring Zoë Kravitz, Neatly Updates the ...

1. DİZİDE ÇALAN ŞARKILAR ❤

Dizide, Fleetwod Mac,Blondie,Marvin Gaye,Jimi Hendrix ve bolca David Bowie şarkılarına yer veriliyor.Dizi günümüz zamanında geçmesine rağmen retro bi havaya sahip.Teknolojik cihazlar kullanılmasına rağmen pikap,plaklarlar ve çalan şarkılar sizi tamamen 70’lere götürüyor.Ek olarak, Ana karakterimiz Rob hayatındaki her şeyi müzikle bağdaştıran, müziği hobi olarak dinleyen değil de müzikten haz alan, saatlerini günlerini playlist hazırlamakla geçiren, her duruma göre playlisti hazır olan bir karakter bu yüzden de dizide her an onu müzikle iç içe görüyoruz bu da diziyi çok daha izlenebilir ve sevilebilir kılıyor.

2. KARAKTERLER

Rob’un dışınd Rob’un hem yakın arkadaşları hem de dükkanında çalışan Simon ve Cherise bulunuyor.Simon ve Cherise’de Rob gibi müziği hayatlarının bir parçası haline getirmiş karakterler.Filmden farklı olarak,Rob dışında diğer karakterlerinde kendilere has bir hikayesi olması da diziyi izlemek için diğer nedenlerden birisi.

3. ZOE KRAVITZ !!! 😍 😍

Zoe Kravitz’in diziye çok ayrı bi hava kattığını düşünüyorum şahsen rolünün hakkını çok iyi veriyor.Sanki bu karakter onun için yazılmış gibi geliyor bana.Başka birisi oynasa bu kadar benimseyebilir miydim bilmiyorum. Ayrıca ek olarak Zoe’nin annesi olan Lisa Bonet’de High Fidelity’nin sinema filmi versiyonunda yan karakterlerden biriydi ve diziyi izlerken Robyn karakterine baktığımda filmdeki Rob karakterinden ziyade Lisa Bonet’in oynadığı Marie De Salle karakteri geldi aklıma direk.Kısaca, Zoe Robyn karakteri için biçilmiş bir kaftan zaten izleyince ne dediğimi anlayacağınızı düşünüyorum.

Eğer ilişki komedilerini seviyorsanız ve şu zamanlarda bir şey izlerken odaklanam problemi yaşıyorsanız bu dizinin size ilaç gibi geleceğinden eminim! Ayrıca, altını çizmek gerekli dizide komediden ziyade dramın ağır bastığı bir hikaye var.Diziye, müzikler,karakterler ve oyuncular sayesinde hemen ısınacağını düşünüyorum.Şimdiden iyi seyirler !

Bir Cevap Yazın