Dizi Önerisi: Fleabag

Phoebe Waller-Bridge’in hem başrolü hem de senaristi olduğu dizi,onun 2013’te tek kişilik sergilediği tiyatro oyunundan uyarlama.Fleabag,Londra’da yaşayan bir genç kadının başından geçen trajikomik olayları ele alıyor ve son zamanlarda izlediğim en harika yapımlardan biri! Tek oturuşta ilk sezonu bitirdim.Dizi toplam 12 bölümlük 2 sezondan oluşuyor.Bölümlerin süresi yaklaşık olarak 27 dakika.Ayrıca Fleabag,Waller-Bridge’in gerçek hayatta ailesinin ona taktığı bir lakap.Dizinin müziklerini de Waller-Bridge’in kız kardeşi hazırlamış.

fleabag ile ilgili görsel sonucu

Kadrosunda ise Phoebe Waller-Bridge dışında, Hugh Skinner, Brett Gelman, Sian Clifford,Bill Paterson, Olivia Colman ve Ben Aldridge gibi isimler bulunuyor. Paterson karakterin babasını, Clifford kız kardeşini, Colman da üvey annesini canlandırıyor. Dizide bahsi geçen ve arada sırada flashbacklere gittiğimizde karşımıza çıkan rahmetli yakın arkadaşı da Jenny Rainsford canlandırmakta.

Fleabag, sadece komedi dizisi değil aynı zamanda bir dram dizisi hatta çoğu zamanlar dram yönünün daha ağır basıyor ama ana karakter Fleabag’in dördüncü duvarı yıkması ile en trajik olaylar bile komik hala gelebiliyor. Diziyi izlerken sanki ana karakter benim bir yakın arkadaşımmış ve sanki bana başından geçen olayları anlatıyormuş gibi hissettim.Daha ilk bölümden ısındım dizye.Çoğu zaman dizilerin ilk bölümleri bi tık vasat olur ama Fleabag’de bu kesinlikle söz konusu değil.İzledikçe doyamıyorsunuz bu sebepten dolayı da bir çırpıda bitiveriyor dizi.Dizinin tek kötü yanı sadece 12 bölümden oluşması ve bu yüzden de dizinin tadı damağınızda kalıyor.Phoebe Waller-Bridge ikinci sezonda Fleabag’in hikayesinin bittiğini düşünerek yeni bir sezona ihtiyaç duymamış her ne kadar yeni bir sezon izlemek için yanıp tutuşsak da ama en azından tekrara düşebilecek bir hikayeyi dozunda ve tadında bıraktığı için de tebrik ediyorum Waller-Bridge’i.

Özetle,Fleabag’i kesinlikle izlemelisiniz çünkü karşınızda tam anlamıyla absürt ve çiğ ve klişelerden uzak bir dizi var.İzlemezseniz çok şey kaybedeceğinizi düşnüyorum çünkü oyunculuklar,storyline harika ve karakterler de çok gerçekçi bir şekilde yazılmış.KESİNLİKLE ŞİDDETLE İZLEMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM! Şimdiden iyi seyirler 🙂

Bir Cevap Yazın