Tekrar Tekrar İzlenmesi Gereken 10 Friends Bölümü

Bu zamana kadar izlediğim en iyi dizilerden biri olan Friends’in yeri benim için hep ayrı olmuştur.Ne zaman üzgün olsam,modum düşük olsa veya canım sıkkın olsa açıp rastgele bir bölüm izlediğim zaman keyfim yerine gelir.Ben de bu yüzden tekrar tekrar izlerken en çok zevk aldığım 10 bölümü sıralama gözetkmeksizin sizin için derledim 🙂

1.Sezon 7. Bölüm – The One with the Blackout

Bölüm Phobe Central Perk’te şarkı söylerken tüm şehrin bir anda büyük bir elektrik kesintisi yaşamsıyla başlar.Monica,Ross,Rachel,Phoebe ve Joey bir aradayken;Chandler bir banka kabininde Victoria’s Secret mankeni ile baş başa kalır ve Chandler onunla iletişim kurmaya çalışırken Ross da Rachel’a açılmaya çalışır.

2.Sezon 7. Bölüm – The One Where Ross Finds Out

Rachel Ross’un ona olan duygularını öğrendikten sonra Ross’a akrşı bazı hisler beslemeye başlar ve ne kadar çabalasa da Ross’u bir türlü aşamaz ve yine bir randevusunda sarhoş olup,Ross’u arayıp ona karşı olan duygularını itraf eder ve böylece olaylar başlamış olur.

3.Sezon 9. Bölüm – The One With The Football

Yine gülmekten bölümün sonun nasıl geldiğini anlayamadığım bölümlerden biri.Bu sefer ekip birbirine Amerikan Futbolu’nda meydan okumaya karar verirler.Bölümde Rachel toptan çok uzaklarda,Monica ile Ross klasik kardeş kavgası çekişmesi yaşamakta,Joey ve Chandler ise Hollandalı bir kız için kavga etmekte ve Phoebe ise her zamanki neşeli halinde takılmakta olduğu keyifli bir bölüm. 🙂

4.Sezon 12. Bölüm – The One with the Embryos

Ä°lgili resim
Ä°lgili resim

Phoebe kardeşinin çocuklarına taşıyıcılık anne yapıcağı için Doktora gittiği bölümde Chandler ve Joey,Rachel ve Monica kendilerinin onları birbirlerinden daha iyi tanıdıkları konusunda iddaya girerler ve Ross da onlar için bir oyun hazırlar.İzlemeyi en çok sevdiğim bölümlerden biridir çünkü oynadıkları oyunda karakterlerin en garip ve en komik özelliklerini öğrenmiş oluyorsunuz. Chandler’ın ne iş yaptığı dışında tabii ki! “He’s a transponster!!” 😀

5.Sezon 11.Bölüm The One with All the Resolutions

Ä°lgili resim

Bu bölümde ekip yılbaşı sabahı yeni yılda uygulamak için bazı kararlar alır;Joey gitar çalmayı öğrenecektir,Monica daha fazla fotoğraf çekecektir,Rachel dedikodu yapmayacaktır,Chandler arkadaşlarıyla alay etmeyecektir,Phoebe pilot olmayı öğrenecektir ve Ross ise daha önce hiç yapmayacağı bir şey yapacağını söylemiştir.Ayrıca Rachel bu bölümde Chandler ile Monica’nın gizli ilişkisini öğrenir bir yandan da Ross randevusunda birtakım sıkıntılar yaşar.

5.Sezon 14.Bölüm – The One with the Everybody Finds Out

The One with the Everybody Finds Out hd ile ilgili görsel sonucu
Ä°lgili resim

Phoebe Ross’un dairesinden Monica’nın apartmanına bakarken Monica ve Chandler’ın gizli işkisini öğrenir.Rachel ile Phoebe Chandler ve Monica’ya oyun oynamaya karar verirler.Bununla beraber Joey ise artık herkesin bildiğini Monica ve Chandler’a söylemek ister.İşler çok ileri gittiğinde Chandler oyunu sonlandırmak ister ve bölümün sonunda da Ross da Phoebe ile aynı şekilde Monica ile Chandler’ın ilişkisini öğrenir ve çılgına döner. MY EYES!! MY EYES!!

5.Sezon 23-24.Bölüm The One in Vegas

the one in vegas friends hd ile ilgili görsel sonucu

Ekip Joey’e destek olmak amaçlı olarak rol aldığı filmin çekimlerine Las Vegas’a giderler ama filmin çekimlerinin iptal olduğundan haberleri yoktur.Chandler Monica’ya Richard ile yemek yediği için kızgındır ama barışırlar ve evlenmeye karar verirler.Diğer yandan da Ross ile Rachel sarhoş olurlar,

6. Sezon 17. Bölüm –  The One with Unagi

unagi friends tumblr ile ilgili görsel sonucu

Rachel ile Phoebe savunma dersleri almaya başlarlar ama Ross genel bir farkındalık hali olan Unagi’ye ulaşılmadıkça asla tehlikelere karşı hazırlıklı olmadıklarını idda eder.İddasını doğrulama amacıyla Ross,Phoebe ile Rachel’a beklenmedik süpriz saldırı örnekleri hazırlar.Diğer yandan da Chandler ile Monica Sevgililer Günü için birbirlerine el yapımı hediye yapmaya karar verirler.

7.Sezon 11.Bölüm – The One with All the Cheesecakes

Ä°lgili resim

Chandler alt komşuya gelen cheesecake’i çalarken Rachel’a yakalanır.Rachel bunun yanlış olduğunu söyleyecekken cheesecake’in tadına bakar ve mest olur.Alt komşuya gelen diğer paketleride çalıp beraber yerler.Bir yandan da Phoebe’nin unutamadığı aşkı Bilimadamı David Minsk’den Amerika’ya ziyarete gelir ve Phoebe ile görüşürler.

8. Sezon 9. Bölüm – The One with the Rumor

Brad Pitt’in konuk olduğu bu bölümde Monica ve Ross’un yıllardır görmediği lise arkadaşları Will sokakta Monica’ya rastlar ve Monica onu şükrangünü için yemeğe davet eder.Ancak Will yemekte Rachel’ı görmekten hiç hoşnut değildir çünkü lisede Rachel tarafından kötü muamele görmüştür.Nefretini kusmadan dayanamayan Will Ross’u da kendisiyle birlikte sürükleyerek eski defterleri ortaya döker ve Rachel Ross ile Will’in “Rachel Greene’den Nefret Ediyorum” klübü kurduklarını ve ikisinin beraber Rachel’in Hermaphrodite olduğu dedikodusunu çıkardıkları ortaya çıkar.

Bir Cevap Yazın